Експортно-імпортні операції з країнами Європейського Союзу від «А» до «Я». Укладання грамотних ЗЕД-контрактів та практика їх виконання відповідно до міжнародних стандартів: рекомендації та поради для українських експортерів з точки зору європейської практики ведення бізнесу

1 ЧАСТИНА

Введення в експортно-імпортну діяльність. Пошук контрагентів в ЄС. Ризики при здійсненні експорту до країн ЄС. Механізм управління експортно-імпортними ризиками. Практичні поради. «Документарні продажі» та «продаж товарів» до ЄС. Мовні та культурні розбіжності. Роль світових організацій бізнесу в структурі управління ризиками експортно-імпортної діяльності в країни Євросоюзу. Експортно-імпортні операції крок за кроком. Основні документи та послідовність дій в експортних угодах. Перевірка документів. Можливі шахрайські схеми. Система торгового права країн ЄС. Огляд. Правова природа експортно-імпортних операцій. Правові ризики при укладанні міжнародних експортно-імпортних контрактів з країнами ЄС. Управління ризиками на стадії укладання контракту купівлі-продажу. Основні правові системи країн ЄС та їх відмінності. Юрисдикція та вибір права. Документи, що регулюють міжнародну торгівлю. Виконання договорів міжнародної купівлі-продажу та способи захисту від невиконання. Попередні угоди та меморандуми між контрагентами, їх правовий статус. Стандартні договори в міжнародній торгівлі як панацея для експортерів і імпортерів?

ЧАСТИНА 2

Типовий контракт МТП (Міжнародної торгової палати) міжнародної купівлі-продажу товарів. Основні положення. Експортні операції до країн Євросоюзу та Типовий контракт МТП міжнародної купівлі-продажу товарів. Як, коли, кому і навіщо використовувати Типовий контракт МТП міжнародної купівлі-продажу товарів. Відмінності договорів купівлі-продажу від інших міжнародних комерційних угод. Правила Інкотермс 2010 – стандартні торговельні терміни, що регулюють умови поставки. Коротке резюме, зміни в правилах Інкотермс 2010. Найбільш вживані терміни правил Інкотермс в торгівлі з країнами ЄС. Торговельні терміни та договір перевезення. Основний акцент на категоріях правил Інкотермс 2010 E, F, C, D. Основні труднощі при використанні правил Інкотермс 2010. Практичні поради та бізнес-стратегія. Питання, які не регулюють правила Інкотермс 2010. Розрахунки, банківські гарантії, гарантійні зобов’язання (бонди) та резервні акредитиви. Документарні акредитиви. Банківські гарантії. Валютні та обмінні ризики. Документи необхідні для оплати за товар.COD та CAD. Основна мета використання гарантій бондів та резервних акредитивів. Торгове фінансування. Форфейтінг та факторінг. Основні ознаки, переваги. Рекомендації українському бізнесу.

ЧАСТИНА 3

Міжнародні комерційні угоди. Низка типових контрактів Міжнародної торгової палати. Міжнародне перевезення товарів. Основні міжнародні документи. Відповідальність перевізника. Договори чартер-партії. Експедитори вантажів. Відвантажувальні документи. Морське транспортування. Контейнерні, змішані перевезення. Яке правило Інкотермс обрати? Авіаперевезення. Автомобільні та залізничні перевезення. Система страхування вантажів. Правила Інкотермс та страхування. Здійснення митних формальностей та імпортне мито. Митні брокери\агенти. Всесвітня митна організація (WCO). Тимчасовий імпорт та система карнет-АТА. Міжнародне вирішення спорів. Арбітраж та Альтернативна процедура вирішення спорів.

Процедура медіації. Процедура примирення. Судовий розгляд чи арбітраж.

 

Лектор: Ларін Микола Євгенович — керівник проектів Асоціації експортерів і імпортерів «ЗЕД», заступник голови Робочої групи з правових питань при ТПП України, експерт у галузі міжнародної торгівлі.  Ларін М.Є. брав безпосередню участь в якості керівника проекту щодо перекладу, адаптації до національного законодавства та видання в Україні багатьох офіційних публікацій МТП, у тому числі й Застереження МТП 2003 про форс мажор та Застереження МТП 2003 про ускладнення.