ЕФЕКТИВНИЙ ЗАХИСТ ІНТЕРЕСІВ БІЗНЕСУ

1_Small

27 січня у Запорізькій торгово-промисловій палаті відбувся практикум для спеціалістів компаній регіону, присвячений ефективному захисту інтересів бізнесу. А саме – вирішенню спорів щодо митної вартості та кодів товарів згідно з УКТ ЗЕД.
Ведуча практикуму — адвокат, виконавчий директор адвокатського об’єднання «Митні адвокати» Ольга Ніколаєнко. Експертами зустрічі виступили і представники Запорізької ТПП.
Віце-президент ЗТПП Андрій Куц звернув увагу присутніх на нещодавні зміни Податкового Кодексу України, які стосуються порядку заповнення податкової накладної. Відповідно до цих змін код товару згідно з УКТ ЗЕД став обов’язковим реквізитом податкової накладної для всіх без винятку товарів

 

Послуга з надання висновків про коди товарів (УКТ ЗЕД) є традиційною функцією торгово-промислових палат і визнана відповідними органами державної влади. Діяльність ЗТПП регулюється Законом України «Про торгово-промислові палати в Україні» та Статутом.
Начальник управління експертиз Запорізької торгово-промислової палати Володимир Голомб познайомив присутніх з особливостями залучення експертних організацій для отримання висновків щодо вартості та кількісних характеристик товарів.
Адже імпортери можуть скористатися правом замовити незалежну експертизу цінових умов зовнішньоекономічного контракту для підтвердження вартості задекларованої ними продукції. Висновки Запорізької ТПП за результатами такої експертизи є вагомим аргументом у захисті інтресів бізнесу в судах, зокрема і у суперечках із митними органами.