На практикумі для бухгалтерів вивчали зміни законодавства

IMG_6048

У Запорізькій торгово-промисловій палаті відбувся черговий практикум для бухгалтерів компаній, присвячений процедурі складання звітності та законодовчим змінам. Експертом заходу виступила Олена Бондарева, фахівець з питань оподаткування, автор численних публікацій у спеціалізованих виданнях.

Топ-теми заходу: складання звітності за 9 місяців 2019 року, останні законодавчі зміни і трактування щодо прибутку, ПДВ, ПДФО, ЄСВ, єдиного податку, бухгалтерського обліку. Також розглянули поточні питання бухгалтерського обліку. Зокрема, орендні операції, облік доходів, бонусів, собівартість.

Учасники дізналися:

— Як правильно делегувати право електронного підпису (ЕЦП)

— Про зміни щодо перевірок «зайнятості інвалідів»

— Про зміни до стандартів бухгалтерського обліку, бухоблікової інструкції і порядку надання фінансової звітності.

Також у програмі практикуму:

— Дебіторські і кредиторські заборгованості з різними контрагентами (фіз. особи, ПП, юр. особи, засновники). Термін давності (сумнівні, безнадійні, перенесення терміну погашення). Правила створення / не створення резервів сумнівних боргів. Критерії безнадійності. Правила списання: прибуток, ПДВ, ПДФО, відображення в звітності.

— Правила визнання ДОХОДІВ в бухгалтерському обліку — дата, документи, що підтверджують, особливості визнання в різних ситуаціях — продажу товарів, продаж робіт, послуг, безоплатно отримане, пасивні доходи … Вплив / не вплив на ПДВ.

— Бонуси до і після продажу товарів, інші варіанти заохочення між постачальником і покупцем, в т.ч. безкоштовна передача — облік та оподаткування. Особливості в ЗЕД (ВМД, НК, знижки після розмитнення).

— ПДФО, ЄСВ, ВС — поточні трактування, роз’яснення, спірні ситуації.

— Єдиний податок — на що звернути увагу під кінець року.

— Тематична добірка СОБІВАРТІСТЬ при виробництві (товари, роботи, послуги):

— Об’єкти калькулювання при виробництві продукції, наданні послуг — класифікація витрат на прямі виробничі, загальновиробничі і ті, що не включаються до собівартості.

— Поняття виробничої та повної собівартості при виробництві товарів, послуг. Складові виробничої собівартості з бухгалтерського обліку та ПКУ. Спільне та відмінне:

  • склад прямих матеріальних витрат (в т.ч. формування їх первісної вартості), особливості обліку зворотних відходів, документальне оформлення списання запасів;
  • витрати на технологічно неминучий брак і його усунення в ПКУ;
  • податковий облік остаточно забракованої продукції;
  • інші прямі витрати, що включаються в собівартість продукції, послуг

— Склад і правила розподілу постійних і змінних загальновиробничих витрат, включення до витрат.

— Витрати, які не включаються до виробничої собівартості: адміністративні, збут, інші. Перелік і особливості відображення в бухгалтерському обліку.

— Документальне забезпечення виробничого обліку.

— ПДВ особливості обліку при виробництві (продаж дешевше, безкоштовна передача, брак, повернення).

IMG_6055