«Землі для промисловості. Оформлення прав на земельні ділянки не сільськогосподарського призначення, в тому числі під забудову»

Програма семінару:

1. Права на земельні ділянки та документи, які посвідчують такі права.

Право власності. Підстави набуття. Спільна власність. Набуття прав на земельні ділянки  на неконкурентних засадах.  Право постійного користування.  Використання земельних ділянок на умовах концесії, ренти.  Обмежені речові права: суперфіцій, емфітевзис, сервітут.  Зміст, значення, порядок встановлення та припинення.  Права іноземних громадян і юридичних осіб на земельні ділянки в Україні. 

2. Орендні земельні відносини.

Укладення договору оренди земельної ділянки. Форма договору. Набуття чинності договору Додатки до договору. Оренда земельних ділянок державної, комунальної приватної власності. Умови договору оренди земельної ділянки. Багатосторонній договір оренди. Зміна, поновлення, припинення договору оренди. Додаткова угода до договору та її реєстрація.  Припинення, розірвання договору оренди,  в т.ч. в односторонньому порядку.  Суборенда земельної ділянки. Перехід права оренди.

3. Цільове призначення земельних ділянок.

Компетенція по розпорядженню землями державної і комунальної власності.  Цільове  призначення земельних ділянок. Зміна цільового призначення земельних ділянок. Відшкодування втрат сільськогосподарського і лісогосподарського виробництва.

4. Будівництво на землях різних категорій.

Забудова земель в межах і за межами населених пунктів  з урахуванням змін містобудівного законодавства. Зміна цільового призначення земель. Зміна виду угідь земель сільгосппризначення.

Умови, порядок знімання, збереження і нанесення родючого шару грунту.

5. Правовий режим окремих категорій  земель.

Набуття у власність, користування, земель історико-культурного, природо заповідного, рекреаційного, оздоровчого призначення. Обмеження.  Особливості використання земель лісогосподарського призначення. Оформлення прав на земельні ділянки водного фонду: водо покриті землі, прибережна захисна смуга моря, річки, ставка.

6. Землі промисловості.

Розміщення об’єктів промислової інфраструктури. Використання земель для потреб транспорту.

Особливості використання земель енергетики. Земельні ділянки для видобутку надр: розвідка, дозвіл, гірничий відвід. Викуп земельних ділянок для суспільних потреб.

7. Земельні ділянки житлово-громадської забудови.

Види використання земль житлово-громадської забудови.  Особливості набуття ділянок житлово-громадської забудови у власність, користування. Оформлення прав на земельні ділянки при переході права власності на будови, споруди, житлові будинки. Прибудинкова територія.

8. Землевпорядна документація.

Проекти відведення: необхідність, підстави розроблення; погодження, затвердження проекту. Технічна документація з виготовлення правовстановлюючих документів. Поділ земельної ділянки. Встановлення, відновлення меж земельної ділянки. Винесення меж в натуру. Межові знаки. 

9. Викуп земельних ділянок державної, комунальної власності.

Порядок продажу ділянок на неконкурентних засадах.  Продаж земельних ділянок з земельних торгів.

Викуп земельних ділянок з розстроченням платежу.  Основні позиції проекту Закону України «Про ринок земель».

10. Державний земельний кадастр.

     Порядок реєстрації земельних ділянок. Реєстрація обмежень, обтяжень на земельну ділянку, суборенди. Хто має право на звернення та необхідна землевпорядна документація. Доступ та надання відомостей із Державного земельного кадастру. Зміни до кадастру, виправлення помилок.

 

Регистрация участников и дополнительная информация по тел./ф.:
(061) 701-72-64, (091) 342-66-05  Кристина Игоревна, Людмила Владимировна.